חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך לעבור את תקופת החגים בשלווה וברוגע


אם אתם מרגישים שאתם נמצאים בתקופה לחוצה עכשיו, אתם ממש לא לבד. שנת הלימודים החדשה ותקופת החגים מביאים לעומס ולכך שיש לכם אלף ואחד דברים על הראש: איך יתמודדו הילדים בבית הספר? מה אתם צריכים לעשות כדי להיערך לחגים (רמז: זה קשור לניקיון יסודי מאוד)? את מי תארחו בחג? וכן הלאה.

השאלות האלו מעלות את מפלס הלחץ ועלולות להשפיע לרעה על המצב הנפשי שלנו. לראיה סקר שנערך בבריטניה ומצא שאצל אמהות רבות – למעלה ממחצית למעשה – תקופת חג המולד מביאה ללחצים עצומים, בעיקר מההיבט הכלכלי של החג וממידת ההנאה של בני המשפחה ממנו. מה שנכון לחג המולד האמריקאי נכון, ללא צל של ספק, גם לחגי תשרי ולחגים חשובים אחרים בלוח השנה הישראלי.

אז מה אפשר לעשות? אתם ממש לא צריכים לחכות שהכל יהיה רגוע יותר אחרי החגים. באמצעות מספר פעולות בסיסיות תוכלו להפחית את מפלס האי שקט שלכם פלאים, תוך שיפור ההרגשה האישית.

תכנון לוח זמנים

תקופת החגים כוללת הרבה מאד דברים שצריך לעשות. ללא תכנון מוקפד, אתם עלולים להגיע למצב בו אינספור סידורים יתרכזו ליום אחד – מצב בו בלתי אפשרי שלא להיות בלחץ. למרות הנטייה של ישראלים רבים להתעורר ברגע האחרון, חשוב מאד להתחיל בהכנות לקראת החגים מוקדם ככל האפשר, לתכנן לוח זמנים מוקפד מ-א' ועד ת' ולבצע את המשימות השונות (ניקיון, רכישת מתנות, בישולים ועוד) בצורה הדרגתית.

גם אם לוח הזמנים שלכם יהיה מתוכנן היטב, ואפילו אם תתחילו את ההכנות מוקדם יחסית, אתם עלולים לקרוס תחת העומס. זו הסיבה שחשוב שלא תקחו על עצמכם את הכל אלא תטילו תפקידים שונים על בני המשפחה: בין אם ניקיון החדרים של הילדים, שטיפת הרצפה או אפילו עזרה בבישולים. בארוחת החג, אפשר בהחלט לבקש מהאורחים שיביאו מאכלים שהם מכינים, מה שאף יביא לגיוון בטעמים ובקליעה למכנה משותף רחב של סועדים. אם אתם חוששים משטיפת הכלים שאחרי, תוכלו לרכוש כלים חד פעמיים מהודרים.

תקופת החגים היא בדיוק התקופה להזמין עוזרת בית או מנקה, שיקחו תפקיד מרכזי בהליך הניקיון וההכנה שלה הבית לקראת החגים. אם אין לכם זמן או סבלנות להשקיע בבישולים, תוכלו להזמין שירותי קייטרינג, בין אם של מנות ספציפיות ובין אם של כל ארוחת החג.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

הכול בראש

יש ישראלים רבים שרואים את תקופת החגים כנטל של ממש. למרות המטלות, המשימות והעבודה, אתם צריכים לזכור שתפיסה שכזו אינה במקום ועלולה להעלות את הלחצים. אם תסתכלו על הנקיונות בתור חידוש, למשל, תוכלו להפוך את החוויה לנעימה הרבה יותר עבורכם. אפשר למשל להחליט לשדרג את הבית ולעשות לקראת החגים את כל מה שחלמתם עליו שנים, דוגמת צביעת הקירות, החלפת הוילונות וכן הלאה. מומלץ להשקיע ברכישת בגדים חדשים ולבשל מאכלים שאתם (וגם בני המשפחה) אוהבים.

את פעולות ההכנה לחג אתם יכולים לבצע באווירה שונה, שתפחית את הלחצים. כל ניקיון הופך לנעים כשהוא נעשה לצלילי המוזיקה שאתם הכי אוהבים, למשל, או בצורה של משחק בו משתתפים כל בני הבית. האצלת הסמכויות בין המוזמנים, דוגמא נוספת, יכולה להיות חלק משיחה מלבבת בה אתם מאחלים להם שלל איחולים לקראת החג.

פנייה למומחים

עם כל העצות שהבאנו כאן, אתם צריכים לזכור שזה יעיל מאד גם להיעזר בפתרונות שונים  מהטבע שנועדו מראש להוריד את רמת האי השקט. רסקיו היא תערובת של תמציות פרחי באך שמיועדת להיכנס לתמונה בתקופות הלחוצות והרגשיות יותר, ביניהן כמובן את ימי החג. רסקיו, המבוסס על פרחי באך שונים, מעניק לגוף ולנפש את השלווה הנפשית הדרושה ומסייע להתמודד עם קשיים רגשיים. פלוס משמעותי הוא שמדובר במוצר בטוח לשימוש בכל גיל, לא כולל תופעות לוואי ולא מצריך מרשם רופא.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד